Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję Dowiedz się więcej.

Pędzle

Pędzle są podstawowym narzędziem malarskim służącym do nakładania farby na obraz. Dlatego rodzaj nakładanej farby i wybór techniki malarskiej determinują dobór pędzla.
O właściwościach pędzla decyduje włosie, z którego został wykonany, a potem jego kształt i wielkość. Podstawowe różnice wynikają z podziału na włosie naturalne i syntetyczne. Kształt pędzla określa się jako okrągły, płaski, koci język, wachlarz. Natomiast o trwałości pędzla decyduje rodzaj okucia (skuwki) i jakość jego wykonania.

Oferujemy szeroki wybór pędzli, które można stosować w malarstwie olejnym, akrylowym, akwarelowym, temperowym i gwaszu, a także do malowania i pisania tuszem. Nasze pędzle znajdują zastosowanie także w rysunku - lawowanie czy w technice pastelowej. Wysokiej jakości pędzle renomowanych firm (min. Kolibri, Milan, Renesans, Da Vinci) używane są w konserwacji
(np. w pozłotnictwie). Polecane są również do celów hobbystycznych i kosmetycznych.

  • ...jest pusty

Wszelkie znaki towarowe publikowane w serwisie Art-plastyczne.pl zostały użyte przez sklep jedynie w celach informacyjnych.
Korzystanie ze sklepu jest równoznacze z akceptowaniem zasad regulaminu.

Copyright © 2005 - 2018 AdS